Przedszkole Misia Uszatka w Złotoryi

O nas

W naszym przedszkolu tworzymy ~ bawimy się ~ przyjaźnimy ~ uczymy ~ rozwijamy się każdego dnia!!!

342385525 165253186181739 6570960547733911066 n

Rozumiemy fakt, że dzieci to przyszłość. Dlatego wierzymy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć naukę. Tak! Naukę! Jednak nie taką jak w szkole 🙂 Dzieci uczą się poprzez zabawę, a w naszym przedszkolu nie brakuje zabawy! Dzieci uczą się rozpoznawać swoje emocje na zajęciach z psychoedukacji, czy obcując z językami, uczą się ze słuchu języka niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego. W naszym przedszkolu wspieramy rozwój i rozbudzamy pasje dzieci poprzez różne kreatywne zajęcia. W 2012 roku założyliśmy Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka z misją zapewnienia bezpiecznego, pełnego wsparcia i akceptacji środowiska do rozwoju i wzrastania dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.

Z pomocą wspaniałej kadry nauczycielskiej, angażującego programu nauczania tworzymy przyjazne miejsce, do którego dzieci chcą wracać. Czekamy na Ciebie i Twój skarb w naszym Przedszkolu Misia Uszatka.

Wiemy, jak ważny jest ruch dla małego człowieka, dlatego dbamy o to, by miał go pod dostatkiem. Posiadamy również kącik wypoczynkowy, gdzie maluszek może odpocząć, jeśli poczuje się zmęczony po szaleństwach z rówieśnikami.

Dbamy też o to, aby wykorzystywać pogodę i wychodzić jak najczęściej z dziećmi na przedszkolny ogródek. To miejsce jest niezwykle lubiane przez dzieci, ponieważ czekają tam na nie liczne atrakcje do zabawy, takie jak huśtawki, konik, domek oraz różne zabawki, które pozwalają na dziecięce szaleństwa.

345625909 906471060436896 9078982053744953193 n

Pragniemy być dla naszych przedszkolaków dobrym przykładem do naśladowania. Nasz zespół pedagogów, opiekunów i pracowników przedszkola stawia sobie za cel tworzenie pozytywnych i wspierających relacji z dziećmi. Poprzez nasze codzienne działania, troskę i empatię chcemy inspirować naszych podopiecznych do bycia dobrymi i odpowiedzialnymi ludźmi.

W naszym przedszkolu każde dziecko ma możliwość doświadczania, eksplorowania i rozwijania swoich umiejętności w bezpiecznym i kreatywnym środowisku. Dajemy dzieciom wolność do odkrywania świata, bawiąc się, współpracując i budując relacje z rówieśnikami.

Czas w przedszkolu urozmaicamy różnymi dodatkowymi zajęciami, które sprawiają, że każdy dzień jest pełen niezapomnianych wrażeń. Dzieci mają okazję uczestniczyć w spektaklach i zajęciach teatralnych, gdzie mogą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Na zajęciach z sensoplastyki dzieci eksperymentują z różnymi materiałami, rozwijając swoje zmysły. Na zajęciach z przyrody dzieci obserwują i eksperymentują, odkrywając fascynujące tajemnice natury. Na zajęciach psychoedukacyjnych dzieci uczą się rozpoznawać i radzić sobie ze swoimi emocjami, rozwijając umiejętność reagowania w odpowiednich sytuacjach. Dzieci uczestniczą też w zajęciach języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego!

Nie zapominamy także o muzyce i rytmice, dzięki którym dzieci mają okazję do swobodnego wyrażania siebie, odkrywania różnych dźwięków i rytmów. W naszym przedszkolu stawiamy na ruch i zabawę! A to nie koniec atrakcji! Wszystkie zajęcia są organizowane w ramach czesnego, nie pobieramy dodatkowych opłat.

Zapraszamy Was i Wasze dzieci, drodzy Rodzice, do naszego przedszkola, gdzie czekają na Was wspaniali pedagodzy, ciekawe zajęcia i wiele niezapomnianych chwil. Razem z nami Wasze dzieci będą miały okazję do wszechstronnego rozwoju i odkrywania swojego potencjału.
Przedszkole Złotoryja

Nasza Kadra

Kadra Przedszkola im. Misia Uszatka Złotoryja
kadra przedszkola 1

Nauczyciele oraz specjaliści zatrudnieni w naszym przedszkolu posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne i stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez regularne uczestnictwo w szkoleniach, kursach, seminariach.

 

Dzięki temu możemy zapewnić najwyższy poziom nauczania i wychowania, korzystając z najnowszych koncepcji i metod.
Jesteśmy przekonani, że istotą pracy wychowawczej jest pasja, zaangażowanie oraz ciepły stosunek do dzieci.

 

Stawiamy na rozwijanie talentów oraz pasji dzieci, opierając się na solidnych podstawach pedagogicznych. Nasze podejście jest elastyczne i dostosowywane do zmieniających się potrzeb i wymagań edukacyjnych.

Agnieszka-Gajzler
Agnieszka Durachta-Gajzler Dyrektor Przedszkola

Nazywam się Agnieszka Durachta-Gajzler. Jestem dyrektorem przedszkola. Uczę dzieci języka angielskiego oraz zajmuje się tymi drobiazgami, dzięki którym przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Jestem absolwentką Pedagogiki ze specjalnością Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Ukończyłam też Marketing I Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zawód pedagoga to dla mnie nie tylko praca, ale także pasja i styl życia, który łączy wartości takie, jak szacunek, dobro, piękno i prawda, z umiejętnością patrzenia na świat oczami dziecka. O własnym przedszkolu marzyłam na długo przed jego otwarciem. Dzień po obronie dyplomu na wiele lat wyjechałam do Irlandii, żeby móc zbudować to co wiele lat wizualizowałam – miejsce, w którym będę wspierać młode pokolenia . Dziś uczę tego dzieci, że należy marzyć i dążyć do realizacji swoich planów. Pokazuję dzieciom, że mogą być w życiu kim tylko chcą, że nie ma rzeczy niemożliwych, uczę dzieci, żeby zawsze szukały sposobu, a nigdy powodu.

Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek, 9 letniej Hani i 13 letniej Jagody. Kocham zwierzęta. Mam dwa kochane kundelki i kotka. Moją największą  pasją są konie, które w trudnych momentach dają mi siłę do mierzenia się z najtrudniejszymi wyzwaniami jakie stawia przed nami życie. Od jakiegoś czasu postanowiłam połączyć swoje światy i zabieram przedszkole to zaprzyjaźnionej stadniny.

ewa
Ewa Tylutki

Nazywam się Ewa Tylutki. Jestem absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu oraz Wyższej Szkoły Akademickiej w Legnicy o profilu Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Obecnie wykonuję zawód nauczyciela mianowanego do spraw pedagogicznych z 37 letnim stażem pracy, pełnię także funkcję Wice Dyrektora w Niepublicznym Przedszkolu im. Misia Uszatka w Złotoryi. Do moich obowiązków należy nadzór i przebieg nauczania, planowanie procesu edukacyjnego, znajomość i przestrzeganie  przepisów prawa oświatowego oraz dbałość o merytoryczny zakres obowiązków personelu pedagogicznego i rekrutacja.

W swojej pracy kieruję się myślą Janusza Korczaka ,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Prywatnie jestem mamą Olgi. Cechuje mnie nieszablonowe podejście do dzieci, kultura osobista, takt i wyrozumiałość. Interesuję się polską muzyką rockową, polskim kinem klasycznym, literaturą biograficzną, kuchnią śródziemnomorską i polską. Uprawiam trekking klasyczny, nordicwalking, oraz gdy tylko to możliwe doceniam walory polskiego morza.

Joanna-Szymczak-3
Joanna Szymczak

Nazywam się Joanna Szymczak. Jestem absolwentką VII Liceum Ogólnokształcącego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze w kierunku nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne, posiadam również kwalifikacje z oligofrenopedagogiki i przyrody.
Jako nauczyciel realizuję cele edukacyjne od 33 lat. Moja przygoda z edukacją rozpoczęła się już w dzieciństwie. Moim marzeniem było, zostać nauczycielem lub weterynarzem. Na podjęcie wyboru wpłynęła istota kształtowania kolejnych pokoleń, obserwowanie jak wzrastają i rozwijają się jest radością. Dzieci są jak otwarta księga, w której każda strona to wielka przygoda. Kolejna, to tajemnica gotowa na odkrycie.
Moją pasją są obserwacje przyrodnicze, dlatego też pokazuję dzieciom świat pełen życia i siły. Sekretów małych i dużych. Barw, smaków, dźwięków, faktur oraz związanych z nimi możliwości. Pragnę, by odnalazły w nim swoje miejsce i czuły się w nim jak u siebie w domu.
Wszechstronny rozwój jest tym, czego nie powinno zabraknąć w tak ważnym okresie rozwoju w każdej sferze.
W pracy posługuję się wszelkimi dostępnymi środkami i narzędziami umożliwiającymi jak najszerszy dostęp do informacji.
Moimi zainteresowaniami są piesze wędrówki po górach, literatura fantastyczna, baśnie, antyki, czas spędzany na łonie natury, kontakt ze zwierzętami.

 
 
Iwona Orłowska
Iwona Granatowska

Nazywam się Iwona Granatowska i jestem absolwentką technikum hotelarskiego. Szkoła nauczyła mnie cierpliwości i umiejętności pracy z ludźmi. Od siedmiu lat pełnię funkcję pomocy nauczyciela w naszym przedszkolu. Zajmuję się organizacją czasu dla dzieci, dostosowaną do ich wieku i zainteresowań. Prowadzę zajęcia z kodowania oraz ogrodnictwa. Poprzez tworzenie kreatywnych dekoracji realizuję się zawodowo, jednocześnie wspierając rozwój i samodzielność dzieci. Praca jako pomoc nauczyciela daje mi możliwość ciągłego rozwoju i realizacji moich pasji. Jestem osobą pozytywną, a na mojej twarzy często gości uśmiech, który chętnie przekazuję innym. W czasie wolnym uwielbiam wędrówki górskie oraz jazdę na rowerze.

Kasia
Kasia Paluch
Nazywam się Kasia Paluch, jestem absolwentką Wydziału Nauk Pedagogicznych o profilu: Manager Działań Artystycznych i Arteterapii we Wrocławiu ukończonej z wyróżnieniem; Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych o
profilu Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna we Wrocławiu, a także Uniwersytetu
Zielonogórskiego Wydziału Nauk Pedagogicznych i Społecznych o profilu Praca Socjalna. Jestem Nauczycielką wychowania przedszkolnego z ponad 15-letnim stażem w edukacji na różnych poziomach. Moje alternatywne podejście i bezpośrednie obserwacje środowiska dzieci, przygotowały mnie
do odbioru i stwierdzenia, że ,,dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zamieniać się we wszystko, w
co tylko zapragną”. (J. Cocteau). Potrzebne są zatem skrzydła i otoczenie, które sprawią by wzleciały.
Posiadam także umiejętność organizowania edukacji wykorzystując naturalny kontekst kulturowo
społeczno przyrodniczy. Cechują mnie kompetencje wykorzystywania nowoczesnych narzędzi komunikacji w obszarze sztuki, muzykoterapii, biblioterapii, plastykoterapii, dramy i działań teatralnych. Prywatnie jestem mamą dwóch synów Oliwiera i Mateusza. Interesuję się fotografią amatorską, literaturą angielską, teatrem, sztuką, trekingiem klasycznym oraz zdrowym podejściem do natury.
 
 
Wiola
Wioleta Krząstek - Kulas

Nazywam się Wioleta Krząstek Kulas. Jestem absolwentką Technikum Administracji, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej
Szkoły Zawodowej o profilu: fotograf. Moje wykształcenie na obecnym stanowisku pracy pozwala
na byciu zorganizowanym, systematycznym oraz na dobrej organizacji pracy własnej. Sprawuję opiekę przy czynnościach samoobsługowych dzieci, spacerach i wycieczkach. Dbam także o porządek w przedszkolu. Poza obowiązkami zajmuję się również organizacją planu zdjęciowego w trakcie cyklu przedstawień dla rodziców przedszkola. Wykazuję się dużą kreatywnością, pomysłami oraz poczuciem humoru. Prywatnie jestem mamą Hani. Chętnie udzielam pomocy i wspieram działania na rzecz schronisk dla bezdomnych zwierząt. Interesuje mnie kultura kuchni polskiej, śródziemnomorskiej oraz kino polskie.

 
 
Dorota Karlak
Dorota Karlak

Nazywam się Dorota Karlak. Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy o kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym. Prywatnie jestem mamą dwóch uroczych dziewczynek – Amelki i Oliwki, z którymi uwielbiam spędzać każdą wolną chwilę. Moją pasją jest muzyka, śpiew oraz literatura obyczajowa i fantastyka. Od najmłodszych lat marzyłam o zostaniu wokalistką lub nauczycielką. Przez kilka lat realizowałam się jako wokalistka, jednak ostatecznie zwyciężyła miłość do dzieci. Moje doświadczenie w pracy z małymi dziećmi zaczęło się 19 lat temu.

W mojej codziennej pracy odpowiadam za organizację zajęć edukacyjnych i zabaw, a także za przygotowanie do nauki w szkole podstawowej oraz do życia w grupie rówieśniczej i w społeczeństwie. Moim celem jako nauczyciela jest rozwijanie ciekawości i otwartości dzieci wobec świata, uczenie ich dobrych nawyków, szacunku wobec innych oraz uwrażliwianie na sztukę, muzykę i przyrodę. Naukę z dziećmi realizuję przez zabawy ruchowe, śpiew, teatrzyki, recytowanie, a także sensoplastykę.  Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, pomagać im poznawać świat, obserwować ich rozwój i uczyć ich cieszyć się z małych rzeczy, bowiem dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo.

Joanna-Kulas
Joanna Kulas

Nazywam się Joanna Kulas. Jestem nauczycielem z 5-letnim stażem. Ukończyłam politologię ze specjalizacją w komunikowaniu publicznym i public relations na Colegium Witelona, pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z przygotowaniem pedagogicznym w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tytuł magistra ekonomii uzyskałam na Uniwersytecie Wrocławskim. W Zespole Szkół Rolniczych w Mokrzeszowie zdobyłam zawód rolnika. Moje pluralistyczne wykształcenie daje mi możliwość wspierania dzieci w ich rozwoju oraz w poznawaniu otaczającego ich świata poprzez zabawę i naukę. Praca z dziećmi sprawia, że doceniam zwykłe radości, a każdy ich uśmiech jest ogromną satysfakcją, nagrodą i dowodem na to, że wykonuję moją pracę dobrze. Moją pasją jest uprawa roślin domowych i ogrodowych. Kontakt z naturą i aktywność w ogrodzie to hortikuloterapia, która wpływa ożywczo na intelekt, a także redukuje stres. Lubię czytać literaturę kryminalną, a także literaturę historyczną. Czas wolny lubię poświęcać na odkrywanie nowych przepisów kulinarnych.

Scroll to Top